Fransa'nın Ünlü İnşaat Firması Kalitesini Kayseri'ye Aktaracak

19 Nis 2019

17 yıl önce Fransa’nın Lyon ilinde kurulan ve Fransa’nın en büyük inşaat firmaları arasında yer alan Grup Avenir, Kayseri’deki çalışmalarına başladı. Grup Avenir Türkiye ortağı İbrahim Arık, “Ülkemize hizmet etmeye geldik” dedi.

17 yıl önce Fransa’nın Lyon ilinde kurulan ve kısa süre içerisinde teslim ettikleri birbirinden kaliteli konutlarla Fransa’nın en büyük inşaat firmaları arasında yer alan Grup Avenir, Kayseri’ye çıkartma yaptı. Yılların verdiği tecrübe ile Kayseri’de firmalarının şubesini açan ve tecrübeli kadrosuyla Kayserililere hizmet vermeye başlayan Grup Avenir, ilk lansmanını da nisan ayı içerisinde yapacak. Talas ilçesinde ’Talas 325’ projesi ile görücüye çıkacak olan Grup Avenir, vatandaşlara kaliteli konutlar sunmak için kollarını sıvadı.

Grup Avenir Türkiye ortağı İbrahim Arık, firmanın bir gurbetçi hikayesi olduğunu ve başarılı çalışmalara imza attığını kaydetti. Arık, "Grup Avenir’i bundan 15 yıl önce Derviş Teber’in Fransa’nın Lyon ili Valence ilçesinde kurmuş olduğu bir inşaat firmasıdır. 15 yıl boyunca kendisinin gayretli uğraşıyla şuan itibariyle Fransa’nın en büyük inşaat firmalarından birisidir. Toplamda 2 bin 200 civarı çalışanıyla 90 şubesiyle Fransa’nın genelinde yılda ortalama bin 500 konut teslimatı yapmaktadır. Firmamız tamamen yerel Türk sermayesidir. Hiçbir şekilde yabancı ortaklığı ve iştiraki yoktur. Grup Avenir, bir gurbetçi hikayesidir. Bir gurbetçinin Avrupa’daki başarısıdır. Grup Avenir gibi birçok Türk firması Avrupa’da var, bizde onlardan biriyiz. Oradaki tecrübelerimizi de Türkiye’ye getirmiş bulunmaktayız” ifadelerini kullandı.

Doğdukları topraklara hizmet etmek için Kayseri’ye geldiklerini kaydeden Arık, “Gurbetçi hikayesinden kastımız, doğduğumuz topraklara olan özlemimizdir. Bu özlemle birlikte çalışmaktır ve başarıdır. Zamanında babalarımız Avrupa’ya çalışmaya gitmişler. Orada kazanımlar yapıp, Türkiye’ye geri dönme hedefleri ile gitmişlerdir. Birçoğu da oradan geri dönememişler, orada kalmak durumunda kalmışlar. Çalışmışlar, ezilmişler ve yorulmuşlar ama her zaman özlem içerisinde yapmışlar. Yılda 1-2 defa Türkiye’ye gelerek özlemlerini gidermeye çalışmışlardır. Gurbetçi hikayemizden kastımızda budur. Gurbetçi Türkiye’ye gelmek ister ve burada yatırım yapmak ister. Bunu kısmi olarak yapanlarda var ama çoğunlukta yapmakta güçlük çekiyor. Bizimde Kayseri’de başlamak istememizin sebebi budur. Biz buralıyız ve memleketimizde başlamak istedik. Hedefimizde Kayseri’de başlayıp, ana yönetimimiz Kayseri’de olmak suretiyle ilk projemizde Kayseri’de olacak. Kayseri’den Türkiye geneli yayılma hedefimiz var” şeklinde konuştu.

Fransa’da edindikleri tecrübeleri Türkiye’deki projelerine yansıtacaklarının altını çizen İbrahim Arık, “Birçok inşaat firması kaliteli ve nitelikli konut yapmak istiyor. Bizim Avrupa’da edindiğimiz tecrübe ve farklılıkları Türkiye’ye getirip projelerimize yansıtacağız. Daha çok site konsepti modern yapılar oluşacak. Burada daha iyisini yapmak için geldik. Oradaki kurumsallığımızı Türkiye’ye aşılamaya geldik. Türkiye genelinde baktığımız zaman Kayseri’de vatandaşlarımızın en büyük tereddütleri, söylenenlerin yapılmamasıdır ve taahhütlerin tam olarak yerine getirilmemesidir. Burada inşaat sektöründeki mağduriyetler çok fazladır. Biz bu mağduriyetleri yok etmeye dediğimizi yapmaya, verilen sözleri tutmaya geldik. Biz bir örnek teşkil etmek istiyoruz. Burada amacımız sadece gurbetçilere endeksli değildir. Tabi, burada gurbetçilere bir umut ışığı olmak istiyoruz” diye konuştu.

Çekilen şirket reklamı hakkında konuşan Arık, "Bu film gerçek bir hayat hikayesidir. Benim şahsen 18 sene boyunca yurtdışında yaşamışlığım var. Bundan 4 yıl önce Türkiye’ye temelli dönüş yaptım. Kurucumuz Derviş beyde halen Fransa’da şirketi yönetmektedir. Hikayemiz gerçek olduğu için duygusaldır. Burada hiçbir şekilde oynama yok. Filmimizde genç biri annesiyle vedalaştıktan sonra trene binip yurtdışına gidiyor ve orada hep çalışıyor. Bu mücadelenin sonunda bir inşaat firması kuruluyor ve bu inşaat firmasını büyüterek Fransa’nın tamamına hükmederek büyük bir inşaat firması kuruluyor. Bu kişinin çocukları da Türkiye’ye vatanlarını sahiplenmeye geri dönüyor. Biz ülkemize hizmet için bugün buradayız" dedi.

Kayseri’de gerçekleştirecekleri projeler hakkında bilgiler veren Grup Avenir Türkiye ortağı İbrahim Arık, ilk projenin lansmanını nisan ayı içerisinde yapacaklarını belirterek, şunları söyledi: "Talas 325 adında bir projemiz var. Lokasyonu, Erciyes Üniversitesi 15 Temmuz yerleşkesinin arkasındadır. Burada 5 blokla başlayacağız. Çalışmalarımız şuan başlamış durumdadır. Nisan’ın sonuna doğru temel atma olacaktır. 5 blokta toplamda 195 adet 3+1 dairemiz mevcut. 84 tane 2+1, 26 tane de 4+1 dairemiz, toplamda da 21 adet ticari yerlerimiz mevcut. Toplamında da 325 olduğu için projenin adını 325 olarak koyduk. Burada çoğunlukla arsa sahibi biziz. Bizim anlayışımızda arsayı alarak hem arsa sahibi hem de yüklenici biz olmak kaydıyla bu projeye başladık. Bundan sonra bu projeyi hızlı bir şekilde en kaliteli bir proje olarak teslim edeceğiz. 2019 itibariyle her yıl kısmet olursa yeni projeler açıklayacağız ve büyüterek devam edeceğiz. Yerel değil de, ülke çapında bir marka olmak istiyoruz."

Diğer Haberler

Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca Jandarma sorumluluk bölgesinde bulunan merkeze uzak yerleşim yerlerinde ikamet eden öğrenciler için “Hayalini Kuruyorum, Jandarma ile Geleceğe Yürüyorum” projesi Grup Avenir sponsorluğunda hayata geçti.
detaylar
Hayalini Kuruyorum, Jandarma ile Geleceğe Yürüyorum
Değeri artan bir yere şimdiden yatırım yap!
detaylar
Invest Kayseri
Grup Avenir ailesi olarak, 2022 yılı projelerimizden Marvel 300, Neva 125 ve Via 138 projelerinin lansmanına göstermiş olduğunuz yoğun ilgiye teşekkür ederiz.
detaylar
Marvel 300 / Via 138 / Neva 125 Lansmanı
Grup Avenir ana sponsorluğunda 5. Kayseri Kitap Fuarı başladı. 14-23 Ekim tarihleri arasında Kayseri Dünya Ticaret Merkezi'nde.
detaylar
5. Kayseri Kitap Fuarı
Grup Avenir katkılarıyla Kayseri 1.Mimarlık Festivali 3-8 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi.
detaylar
Kayseri Mimarlar Festivali
Grup Avenir ana sponsorluğunda gerçekleştirilen Sorgun Yaz Festivali.
detaylar
Sorgun Yaz Festivali
Grup Avenir İnşaat ile Kayserispor arasında 2022-2023 sezonu için şort reklam sponsorluk anlaşması imzalandı. Anlaşmanın Grup Avenir İnşaat'a ve Kayserispor 'a hayırlı olmasını temenni ederiz.
detaylar
Kayserispor'a bir destek de Avenir'dan
Grup Avenir ana sponsorluğunda gerçekleştirilen Akdağmadeni Kültür Turizm ve Salep Festivali.
detaylar
Akdağmadeni Festivali
İnşaat sektöründeki faaliyetlerine Fransa’da başlayan Grup Avenir, 2018 yılında girdiği Türkiye pazarında da büyümeyi hedefliyor.
detaylar
Grup Avenir, Türkiye inşaat sektöründe hedef büyüttü
Bozok270 Lansmanı
detaylar
Bozok270 Lansmanı
Sorgun'un en büyük site projesi Bozok270 satışta!
detaylar
Bozok270 Reklam filmi yayınlandı
Grup Avenir, 2021 yılında yeni projelere imza atmaya devam ediyor. Grup Avenir Satış ve Pazarlama Müdürü Serap Karabulut yeni yapılacak olan Gesi Bağları 120 projesi ile ilgili verdiği bilgilerde, “Sosyal hayatın önemini düşünerek, projelerimizi tasarlıyoruz” dedi.
detaylar
Grup Avenir'den 2021 yılının yeni projesi ‘Gesi Bağları 120'
Varlıklarıyla bize güç katan, Her daim yolumuzu aydınlatan tüm babalarımızın, Babalar Günü Kutlu olsun ❤️ #babalargünü #20haziranbabalargünü #avenirailesi
detaylar
Her daim yolumuzu aydınlatan tüm babalarımıza...
İldem’in en gözde yerleşim ve yatırım bölgelerinin başında gelen, ister bağımsız ister site içerisinde 3 tip villa konseptinden oluşan, lüks ve doğanın birleştiği, üstün mimari ve estetiğin tüm detaylara işlendiği, yüksek inşaat kalitesiyle; tramvay, alışveriş merkezi gibi şehir temasına yakın konumu ile stresten uzak, şehrin içinde doğa hayatı ile dört mevsim baharı yaşayacaksınız. Yüksek ses ve ısı yalıtımı, kamera ve güvenlik sistemi, açık otopark, yakın peyzaj, çamaşır odası, ada mutfak ve birçok ayrıcalıkla; ilhamını doğadan, yaşamın ihtiyaçlarını sizden alan Gesi Bağları120, tanışmanız için sizi bekliyor. Detaylı Bilgi; ?444 5 026 ?0 542 528 36 47 ?0 546 428 36 47
detaylar
Gesi Bağları120
Şehrin merkezinde taze bir nefes Yakut Projeleri... ▪Yüksek ısı ve ses yalıtımı, ▪Kaskad ısınma sistemi, ▪Mutfakta ergonomik dolaplar ve ada mutfak Ve birçok ayrıcalıkla Yakut'un kalbinde taht kurun. ? Yakut Plus ↪️ 4+1 / 210 M2 / Kapalı Otopark / Araç Yıkama İstasyonu ? Yakut 60 ↪️ 4+1 / 200 M2 ? Yakut 41 ↪️ 4+1 / 195 M2 ↪️ 3.5+1 / 170 M2
detaylar
Yakut Plus / Yakut 60 / Yakut 41
19 Mаyıs 1919’dа Sаmsun’dа yаkılаn bаğımsızlık meşаlesi, bu toprаklаrdа sonsuzа kаdаr yаnmаyа devаm edecek. 19 Mаyıs Atаtürk’ü Anmа, Gençlik ve Spor Bаyrаmımız kutlu olsun. #19mayıs
detaylar
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
Grup Avenir ana sponsorluğunda Tv Kayseri’de hazırlanan ‘’Bayram Özel’’ Programı, Ramazan Bayramı coşkusunu en güzel şekilde yaşamak, salgın nedeniyle evlerinde kalan vatandaşlara keyifli vakit geçirmeleri için bayram boyunca ekranlara geldi. Yusuf Balak ve Ekibi, Türk Sanat ve Tasavvuf Musikîsinin en özel eserlerini icra etti. TV Kayseri, Elif TV, Radyo Plus ve Grup Avenir Instagram hesabından canlı yayınlanan dinleti; yoğun ilgi gördü, yüzlerce beğeni ve yorum aldı.
detaylar
Bayram Özel: Türk Sanat ve Tasavvuf Müziği Ezgileri
Sevgiyle kucaklaştığımız bayramların özlemiyle... Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun.
detaylar
Sevgiyle kucaklaştığımız bayramların özlemiyle...
Gаzi Mustаfа Kemаl Atаtürk’ün çocuklаrımızа аrmаğаn ettiği, 23 Nisаn Ulusаl Egemenlik ve Çocuk Bаyrаmı tüm çocuklarımıza kutlu olsun.
detaylar
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Dünyanın en prestijli web sitesi ödüllerinde 19. yılını dolduran ve 50’ye yakın ülkeden 10 binden fazla başvuru alan Horizon Interactive Awards, grupavenir.com ile Gold ödülü kazanmanın gururunu yaşıyoruz. Kaynak: www.horizoninteractiveawards.com/web-site-awards/2020/professional-services
detaylar
Horizon Interactive Awards'tan grupavenir.com Gold Winner ödülü
Hayallerine ulaşmak için azimle çalışan, başarılarıyla bizleri gururlandıran Kayseri Yüzme Kulübü’nün ana sponsoru olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz bu yolda seninleyiz, birlikte yürüyeceğiz.
detaylar
Kayseri Yüzme Kulübü Ana Sponsoru Grup Avenir
Bir kadın isterse, aşamayacağı hiçbir engel yoktur. Bugün, Avenir İnşaat olarak başarılı işlere imza atabiliyorsak, sebebi onların kalbine yapılan tek bir dokunuştur. Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun.
detaylar
8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun
Sorgun Belediyespor Voleybol Takımı Ana Sponsoru Grup Avenir
detaylar
Sorgun Belediyespor Voleybol Takımı Ana Sponsoru Grup Avenir
Esnek ev tasarımı nasıl olur?
detaylar
Evim Evim Güzel Evim Programı
Grup Avenir’dan yeni ‘Gültepe 60’ projesi Grup Avenir Satış ve Pazarlama Müdürü Serap Karabulut: “Dövizdeki dalgalanmalara rağmen 2021 yılında projelerimize devam edeceğiz”
detaylar
Grup Avenir’dan yeni ‘Gültepe 60’ projesi
Grup Avenir Proje Mimarı ve Satın Alma Direktörü Hatice Erşekerci Ceyhan, 2020 yılı ile ilgili yaptığı değerlendirmesinde pandemi sürecinde hız kesmeden projelerini üretmeye devam ettiklerini söyleyerek, "2021 yılında yeni bölgelerde çok daha iyi projeler üreteceğiz" dedi.
detaylar
Grup Avenir Mimarı ve Satın Alma Direktörü Hatice Erşekerci Ceyhan "2021 yılında yeni bölgelerde çok daha iyi projeler üreteceğiz" dedi.
Grup Avenir 2021 yılına yeni projelerle giriş yapmayı hedefliyor Grup Avenir Satış Müdürü Serap Karabulut: “2020 yılında pandemiye rağmen projelerimizi zamanında teslim ettik”
detaylar
Grup Avenir 2021 yılına yeni projelerle giriş yapmayı hedefliyor.
Pazar kahvaltınıza eşlik etmesi ve komşuluğumuzun pekişmesi adına taze ekmeğimizi sizlerle paylaştık.
detaylar
GRUP AVENIR | KOMŞU GELDİK ETKİNLİĞİ
İnşaat sektörünün 2019 yılında nasıl bir süreç geçirdiğine dair bilgiler veren Grup Avenir Genel Müdürü İbrahim Arık, "2019 yılı başarılı geçti, 2020'den umutluyuz" dedi.
detaylar
Grup Avenir "2019 yılı başarılı geçti, 2020'den umutluyuz"
Grup Avenir 2019 projelerini tanıttı.
detaylar
Grup Avenir 2019 projelerini tanıttı
Grup Avenir Türkiye Direktörü İbrahim Arık, "Kurulduğumuz günden beri ‘önce memleket’ anlayışıyla yolumuza devam ederken Grup Avenir’i oluşturan yegane değerin’insan’ olduğunu hiçbir zaman unutmadık. ve sizler için güvenle inşa ettiğimiz yeni projelerimizi tanıtmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.
detaylar
Grup Avenir 2019 Bahar Aylarını Yeni Projeleri İle Müjdeliyor
Grup Avenir Türkiye Direktörü İbrahim Arık, yaz sezonunda gurbetçilerin gelmesiyle beraber inşaat sektöründe de canlanma olduğunu söyleyerek, "3 aylık projemizin yüzde 65'ini bu sezonda sattık" dedi.
detaylar
İnşaat Firmaları Gurbetçilerin İlgisinden Memnun
Evim Türkiye Fuarı, Almanya Düsseldorf’ta dün kapılarını açtı. 3 gün sürecek fuara Türk gayrimenkul firmaları çıkarma yaptı. 15 şehirden yüzlerce proje gurbetçilerle buluştu. Memlekete yatırım planlayan gurbetçiler fuara yoğun ilgi gösterdi.
detaylar
Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarında Grup Avenir
Fransa merkezli Grup Avenir İnşaat tarafından Kayseri’de hayata geçirilen Talas 325 projesinde konut satışları başladı.
detaylar
Talas 325 projesi
Fransa’nın en büyük inşaat firmalarından Grup Avenir İnşaat’ın Kayseri’deki ilk projesi olan Talas 325’te konut satışları başladı.
detaylar
Talas 325'te Konut Satışları Başladı
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Canlı Destek